Jakie zawody wymrą?

Jakie zawody wymrą?

Kierowca, kasjer, ochroniarz – zawody, które znikną w przyszłości. Naukowcy z Oxfordu przewidują pełne zastąpienie ludzi przez sztuczną inteligencję na takich stanowiskach, jak: kierowca tira, pracownik centrum obsługi klienta, kasjer, telemarketer, ochroniarz, bibliotekarz, recepcjonista, kurier, pracownik sortowni.

Jakie zawody wyeliminuje AI?

Kasjer, robotnik budowlany, magazynier, rolnik - takie zawody znalazły się w gronie tych najbardziej zagrożonych z powodu rozwoju robotyzacji i sztucznej inteligencji - wynika z opublikowanego w środę rankingu firmy Personnel Service.

Jakich zawodów nie będzie?

Z analizy wynika, że z rynku pracy znikną m.in. pracownicy administracji i sprzedawcy, w tym głównie kasjerzy. Chodzi zatem o osoby, które wykonują powtarzalne czynności, łatwe do zastąpienia przez pracę robota – tłumaczył ekspert i dodał, że nie można wyciągnąć prostego wniosku, że znikną średnie i niskie kompetencje.

Jakich zawodów jest za dużo?

Jaki zawód jest popularny?

Przeprowadzone badanie pokazuje obecny trend na rynku pracy. Podobnie, jak rok temu, najbardziej pożądanymi pracownikami są wykwalifikowani pracownicy fizyczni: elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy czy spawacze.

Jaki jest najtrudniejszy zawód świata?

Za najtrudniejsze zawody świata można uznać pracę kierowcy aut ciężarowych oraz górnika. Duża odpowiedzialność, zachowanie bezpieczeństwa na drodze czy spędzanie wielu godzin pod ziemią powoduje silny stres i wymaga mocnych nerwów. Z niebezpieczeństwem związane są też obowiązki drwala oraz praca na budowie.

W Polsce, zgodnie z szacunkami Kodilla.com, na utratę pracy na rzecz maszyn najbardziej narażeni są księgowi, kasjerzy, telemarketerzy, recepcjoniści i pracownicy biurowi. Eksperci prognozują, że w ciągu najbliższych 5 lat zapotrzebowanie na te zawody znacząco zmniejszy się lub zupełnie wygaśnie.

Jakie zawody są zagrożone przez AI?

Firma Revelio Labs szacuje, że najbardziej narażone zawody to osoby obsługujące rachunki i konta (83 proc. zagrożonych stanowisk), specjaliści z działów płac i kadr (80 proc.), a także sekretarki (74 proc.) oraz edytorzy tekstu, maszynistki, księgowi i audytorzy (po 65 proc.).

Jakie zawody zniszczy sztuczna inteligencja?

Zawody techniczne, takie jak deweloperzy oprogramowania, twórcy stron internetowych, programiści komputerowi, koderzy i naukowcy zajmujący się danymi, są, według Madgavkar, "dość podatne" na wyparcie w dużym stopniu przez technologie AI.

W Polsce, zgodnie z szacunkami Kodilla.com, na utratę pracy na rzecz maszyn najbardziej narażeni są księgowi, kasjerzy, telemarketerzy, recepcjoniści i pracownicy biurowi. Eksperci prognozują, że w ciągu najbliższych 5 lat zapotrzebowanie na te zawody znacząco zmniejszy się lub zupełnie wygaśnie.

Czy AI zastapi prawników?

Tyle, że przeanalizowane przez nas raporty pokazują, że AI (z ang. artificial intelligence) nie jest w stanie zastąpić prawników.

Jaki zawód jest najbardziej opłacalny?

Wśród najlepiej opłacanych branż wyróżnia się: Inżynieria - wciąż króluje wśród najlepszych i najwyżej opłacanych branż. Chodzi zarówno o studentów politechnik, którzy wykorzystują naukę i matematykę do rozwiązywania różnych problemów, ale także i o inżynierów, którzy często projektują i budują konstrukcje i maszyny.

Czym jest zawód przyszłości?

Zawody przyszłości to te profesje, na które wzrośnie zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliższych latach. Warto już od najmłodszych lat wspierać dzieci w rozwijaniu kompetencji, które zwiększą ich możliwości kształtowania przyszłych ścieżek kariery.

Jaki jest dobry zawód dla dziewczyny?

Panie doskonale sprawdzają się jako nauczycielki (zarówno w edukacji szkolnej, jak i przedszkolnej), sekretarki, pielęgniarki, opiekunki, pracownice socjalne, kosmetyczki, dietetyczki, krawcowe czy asystentki stomatologiczne. Niektóre zawody – np.

Na co jest największe zapotrzebowanie?

Z publikacji wynika, że w nadchodzącym roku największe zapotrzebowanie w gospodarce krajowej będzie dotyczyło m.in. automatyków, operatorów maszyn i urządzeń, mechaników oraz pracowników z sektora budowlanego (cieśli, zbrojarzy, dekarzy).

Ile zawodów zniknie?

Które branże powinny czuć się zagrożone? Według szacunków Oxford University, w ciągu najbliższych 25 lat połowa istniejących dziś zawodów zniknie na skutek zmian technologicznych. McKinsey przewiduje natomiast, że o ile całkowicie zniknie tylko 5% zawodów, to 45% z nich zostanie całkowicie zautomatyzowanych.

Co robić w życiu bez studiów?

Mimo braku studiów, można zdobyć dobrze płatną pracę, np. jako kosmetyczka, specjalista IT, grafik komputerowy lub spawacz. Zapewnienie wysokich zarobków wymaga jednak posiadania konkretnych umiejętności, doświadczenia i odpowiedniego szkolenia w danej dziedzinie.

Jakie zawody zarabiają najmniej?

Jak znaleźć to co się lubi robić?

Przede wszystkim, jeśli nie wiesz, co tak naprawdę cię interesuje, sięgaj do źródeł, czytaj, pytaj, rozmawiaj i inspiruj się. W internecie znajdziesz mnóstwo artykułów o wielu zawodach, możesz także przejrzeć aktualność z różnych branż, popytać znajomych, co chcą robić w życiu i dlaczego.

Jaka praca dla spokojnej osoby?

Copywriter, pisarz, korektor, tłumacz języka – to kolejny typ zawodów, w których doskonale sprawdzi się introwertyk. Spora część osób zamkniętych w sobie ma zdolność do kreatywnego myślenia, a także bogatą wyobraźnię.

Jaki jest najtrudniejszy zawód w Polsce?

Przyjęło się, że najniebezpieczniejsze zawody to te związane z przemysłem ciężkim i górnictwem, gdzie pracownicy wykonują pracę w bardzo trudnych warunkach, a wypadki, jakie mają tam miejsce, najczęściej niosą ze sobą wiele ofiar.

Na co jest zapotrzebowanie na rynku?

Jakie zawody przejmie sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja, czyli game changer na rynku pracy Do grupy pracowników największego ryzyka zastąpienia przez technologie należą m.in. kasjerzy, telemarketerzy, recepcjoniści, księgowi czy pracownicy biurowi.

Jakie branże są najbardziej dochodowe?

Do najbardziej dochodowych branż należy sprzedaż sprzętu elektronicznego, artykułów RTV i AGD oraz akcesoriów sportowych. Równie wysokie pozycje mają segmenty rynku związane z budową i remontem, a także domem i ogrodem.

W jakich zawodach są braki?

Aż 2/3 zawodów deficytowych z najnowszej listy Ministerstwa Edukacji to zawody związane z budownictwem m.in. automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla, dekarz, elektromechanik, elektryk.

Gdzie brakuje ludzi do pracy?

Dużo ofert pracy znajdziemy także w logistyce i transporcie. Poszukiwani są przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Braki pracowników widoczne są również w firmach, które przewożą ludzi. W całym kraju brakuje także kierowców autobusów.

FAQ

 • Czy kryptowaluty to prawda?

  Kryptowaluty często uznawane są za "bezużyteczne" i przez to pomijane w inwestycjach. Prawda jest jednak taka, że ekosystemu krypto są dziś wykorzystywane w naprawdę wielu elementach gospodarki!Pierwszym z mitów jest postrzeganie bitcoina jako nielegalnego procederu i narzędzia oszustw. Jest to oczywiście nieprawda, która wielokrotnie była już wyjaśniania. Kryptowalutypozostają całkowicie legalne,...

 • W jakie gry można zarobić prawdziwe pieniądze?

  Podążając dalej tym tropem, e-sport stanowi całkowicie legalną możliwość zarabiania na grach. CS;GO, League of Legends, Fortnite, Overwatch, DOTA 2 i wiele innych posiadają wykwalifikowane drużyny, których zawodnicy doskonalą swoje umiejętności i dzięki nim znajdują sposób na zarobek.Gry za prawdziwe pieniądze 1) SZCZĘŚLIWE Jest to aplikacja umożliwiająca wirtualne granie w zdrapki. Lucktastic jes...

 • Jaki jest przelicznik w JustPlay?

  Platforma działa tak, że w czasie rzeczywistym podaje, ile punktów zarobiliśmy. Przelicznik punktowy jest dla każdej gry inny – czasem jest to 2-4 pkt za minutę, a czasem kilka punktów za 10 min. Jaki jest przelicznik w Just Play? Platforma działa tak, że w czasie rzeczywistym podaje, ile punktów zarobiliśmy. Przelicznik punktowy jest dla każdej gry inny – czasem jest to 2-4 pkt za minutę, a czase...

 • Jak zarabiać na chodzeniu?

  Zasada działania aplikacji Bitwalking jest bardzo prosta. Za każde 10 000 kroków przebyte danego dnia użytkownik dostanie jednego 'pieszodolara' (Bitwalking dollar), czyli jednostkę kryptowaluty podobnej w działaniu do Bitcoina. Zarobione w ten sposób pieniądze posłużą do płatności za zakupy w internecie. Czy da się zarabiac na chodzeniu? Coin to aplikacja do zarabiania na chodzeniu. Jeśli jesteś...

 • Czy Binance pobiera opłaty?

  Czy Binance pobiera oplaty? Opłata pobierana przez Binance jest faktycznie kosztem. Niemniej jednak, giełda nie ma obowiązku otrzymywania faktury, a także istnieją pewne trudności związane z identyfikacją podmiotu odpowiedzialnego za tę usługę. Binance prowadzone jest przez spółkę polską i spółkę zagraniczną. Ile kosztuje konto Binance? Binance nie pobiera opłat depozytowych. Jaka prowizja za zak...

 • Czy na Binance można kupować za złotówki?

  Dzięki giełdzie Binance można wygodnie kupić BTC za PLN. Żeby kupić Bitcoina za złotówki można skorzystać z karty kredytowej lub debetowej. Czy na Binance można wpłacić złotówki? Binance umożliwia użytkownikom wpłacanie złotówki dzięki zintegrowanej aplikacji ZEN. Wpłacaj natychmiast i bez opłat w okresie aktywności. Ponadto Binance wprowadza na swoją platformę trzy nowe pary handlowe PLN - PLN/BT...

 • Czy Binance jest w jezyku polskim?

  Drodzy Użytkownicy Binance, W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych użytkowników, uruchomiliśmy obsługę klienta w języku polskim.W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych użytkowników, uruchomiliśmy obsługę klienta w języku polskim. Aby uzyskać pomoc w języku polskim, wystarczy skorzystać z polskiej wersji strony Binance i kliknąć “Wyślij zgłoszenie” w “Obsługa klienta” na dole strony główne...

 • Czy karta Binance jest darmowa?

  Opłata za wydanie karty: Pierwsza karta Binance jest darmowa. Jednak jeśli ją zgubisz wydanie kolejnej będzie kosztowało 25 euro. Limity wydatków: Karta Binance posiada dzienne limity wydatków: 8700 euro podczas płatności kartą i 290 EUR podczas wypłaty z bankomatu. Czy karta Binance jest za darmo? Zamawianie i korzystanie z karty Binance Card jest bezpłatne. Jednak w przypadku konieczności wymian...

LEAVE A REPLY